Kontaktní rodičovství - radosti a strasti: Anna Kšírová

04.10.2017 00:47

Nerozmazlí se, když ho budu moc chovat? Nebude z něj malý tyran nebo závislák? Co když ho nošením poškodím? A co společné spaní, nezalehnu ho? Odstěhuje se někdy do vlastní postele? A co když mám pocit, že pro mě kontaktní rodičovství fakt není - znamená to, že jsem horší matka?

A taky - co to vlastně je, to kontaktní rodičovství? Definice na přednášce řešit nebudeme - budeme ale mluvit o tom, jak a proč kontakt miminkům prospívá, jak si ho dopřát při nošení, kojení i společném spaní. Probereme důležitost kontaktu kůže na kůži i výhody nošení dětí v náručí nebo s pomůckou - šátkem či nosítkem. 

Mluvit budeme i o méně slunečných stránkách konktatního rodičovství - o tom, s čím se jako poradkyně i jako rodič setkávám v realitě. Že ne vždycky věci fungují tak, jak by se ze sociálních sítí a knih o rodičovství zdálo, o potřebě hranic i nutnosti šetřit v rodičovství svoje síly.

Kontaktní rodičovství, milované i proklínané. Najdete k němu 

Nošení dětí s sebou přináší tolik otázek - a také tolik krásných zážitků. Na přednášce se budeme věnovat zejména následujícím tématům: proč vlastně dětem nošení tak prospívá a proč ho s takovou vervou vyžadují, jaký vliv má nošení na vývoj dětského těla i duše a jak ovlivňuje rodiče. Probereme i praktické otázky: v čem nosit, jak je to s polohami miminka na těle rodiče a jak řešit, když dítě v šátku nebo v nosítku pláče.

O Anně:

Jsem máma dvou kluků, lékařka, lektorka nošení dětí a spolumajitelka firmy Loktu She. Baví mě nošení dětí a podpora rodičů v těhotenství a s malými miminky. Ráda chodím po horách a lesích.Zajímá mě to, co se skrývá pod povrchem, a ráda zkoumám i věci, o kterých se nemluví, a které přito rodiče trápí. 

www.loktushe.cz

 

Kontakt

Kurzy vázání šátků pro miminka a děti Humpolecká 507/11, Liberec
736 776 650 anna.ksirova@gmail.com