Přirozený porod: Renata Loudová

08.09.2018 11:06

Porod je velká událost v životě ženy a ještě větší a zásadnější událost  pro nově narozeného človíčka. Porod je silný zážitek, možná jeden z nejsilnějších v životě a to jak po fyzické stránce, tak po stránce emoční. A tyto dvě stránky jdou ruku v ruce, jedna ovlivňuje druhou. A vzhledem k tomu, že porodem to nekončí, ale teprve začíná, je dobré si vytvořit pro start do nové životní etapy co nejpevnější základy.

 

Zdravotní stránka porodu je často přednášena a známa, ale o citovém a pocitovém vnitřním světě ženy se málo mluví, proto si budeme povídat:

  • Co je přirozený porod.
  • Jak se většinou mění emoční ladění ženy během porodu.
  • Jak může stres ovlivnit přirozený průběh porodu.
  • Jak se vyznat v množství informací, a proč si je vůbec hledat.
  • Jak se připravit, aby byl porod posilujícím zážitkem do budoucna.
  • Role doprovodné osoby - manžel/partner, dula, porodní asistentka atd.
  • Jak může manžel ženě pomoci nejen u porodu.
  • Vychytávky, které je dobré si přibalit do porodní tašky.

Témata se mohou měnit podle vašich dotazů a podle toho, co vás bude nejvíce zajímat.


O Renatě:

Původně jsem vystudovaná algoložka a máma tří dětí. Právě jejich porody a výchova mi odklonily cestu od původní profese k dule. Po porodu prvního syna jsem si kladla spoustu otázek, proč jsem nakonec porodila císařským řezem, zda jsem něco udělala špatně, proč se porod tak táhl, proč tak bolel, proč jsem nezvládla porodit normálně, proč jsem po porodu cítila opuštěnost? Proč mi nikdo nerozuměl a nechápal, co to tady vlastně řeším? Bylo toho mnoho a tak jsem začala hledat všude. Druhé miminko jsem chtěla porodit přirozeně, hledala jsem dulu, která by mě pomohla navést, zbavit se obav, která by mě podpořila v porodu po císařském řezu, ale žádnou aktivní jsem v okolí nenašla.  I bez duly jsem nakonec druhý i třetí porod prožila normální a ta vlna euforie jak může být nádherný, naplňující a posilující i ve své náročnosti, mě podpořil v tom, že chci být dulou, aby se měly ženy i zde na Liberecku o koho opřít, od koho se odrazit, komu se vyplakat i sdělit nadšení, kdo je podpoří v začátku mateřství, aby se mohly pak silnější vydat po své cestě dál.

 

Kontakt

Kurzy vázání šátků pro miminka a děti Humpolecká 507/11, Liberec
736 776 650 anna.ksirova@gmail.com