O mně a mé cestě k nošení:

Svého syna Jáchyma jsem začala nosit v šátku, když mu bylo několik týdnů. Předtím jsem se bála, že nošením poškodím jeho vývoj. Když ale miminko ani několik týdnů po porodu nespalo jinak než v mém náručí, obrátila jsem se – hladová a lehce zoufalá – na svou dulu, která mi ukázala, jak miminko do šátku uvázat. Najednou jsem měla volné ruce, dítě spalo a co víc – bylo to moc příjemné, mít ho takhle u sebe. Nosila jsem tedy dál, začala jsem pátrat po dalších informacích, číst články a vědecké studie a zjistila jsem, že můj původní předpoklad – že nošení dítě poškozuje – byl mylný. Nejpádnějším důkazem ale bylo spokojené dítě a můj pocit, že mám-li své miminko na břiše, je svět v pořádku.

Postupně se objevovali kamarádi a známí, kteří čekali nebo měli miminko a chtěli ho také nosit. Ukazovala jsem jim, jak dítě do šátku vázat, povídali jsme si o tom a já jsem zjistila, že mi dělá velkou radost podporovat rodiče v nošení dětí. V březnu 2014 jsem proto absolvovala kurz pro lektorky nošení dětí v šátku u Anny Pohořálkové – a nyní jsem k dispozici i Vám.

Jelikož mě téma nošení a přirozeného rodičovství založeného na láskyplném, empatickém vztahu mezi rodiči a dětmi zajímá, nadále se vzdělávám. Čtu odborné články a studie především v zahraničních lékařskch časopisech, absolvovala jsem pokračovací kurz pro lektorky nošení dětí v šátku, workshop o bondingu a porodním traumatu s Michaelou Mrowetz a od ledna 2015 jezdím do Ostravy na Cyklus podpory kontaktního, empatického a vztahového rodičovství. Jsem velmi vděčná za podporu, které se mi na těchto setkáních dostává a kterou potřebuji - ve své mateřské i lektorské (či spíše průvodcovské) roli. 

Profesí jsem lékařka, pracovala jsem na neurochirurgické a neurologické JIP v liberecké nemocnici. Moc ráda chodím po horách a lesích kolem Liberce. Netřeba dodávat, že šátek mi to velmi usnadňuje.

A když mám večer chvíli, tak pletu.

 

Kontakt

Kurzy vázání šátků pro miminka a děti Humpolecká 507/11, Liberec
736 776 650 anna.ksirova@gmail.com