Podpora kojení

Podpora kojení – laktační poradenství

Nabízím Vám pomoc při řešení problémů s kojením – ať už jde o potíže s přisáváním, tvorbou mléka, bolestí při kojení nebo jiné problémy. Věřím ve schopnost žen kojit. A kojení je krásné, prospěšné pro dítě i pro matku. Ráda Vás podpořím při řešení problémů, abyste se mohla z kojení radovat i se svým miminkem.

Z lékařských výzkumů je jednoznačné, že kojení je ten nejlepší způsob výživy pro malé miminko. Do šesti měsíců (ale některé výzkumy ukazují, že klidně do roka) je nejlepší kojit výlučně, mezi prvním a druhým rokem je mateřské mléko stále hlavním zdrojem výživy pro dítě, které se v této době také seznamuje s dalšími potravinami. WHO doporučuje kojit i po druhém roce, kdy má kojení stále význam z hlediska výživy, ale i z hlediska budování vztahu mezi maminkou a dítětem.

Kojení miminko živí, uklidňuje, těší. Mateřské mléko je dobře stravitelné a je na míru připravené pro Vaše dítě. Má vždy tu správnou teplotu a to správné složení. Sání je důležité pro posilování svalů obličejových i těch, které jsou pak důležité pro mluvení. Při sání se též aktivuje bránice – a s ní celý hluboký stabilizační systém, důležitý pro pohybový vývoj miminka. Kojení je formou komunikace mezi mámou a dítětem a velmi pomáhá překonávat různé životní obtíže.

Kojení prostě stojí za to. Ráda Vás podpořím ve Vašem rozhodnutí kojit a pomůžu Vám při hledání cesty, jak na to.

Nabízím:

-          Individuální poradenství u Vás doma (případně u mě)

-          Předporodní přípravu na kojení

Můžete mě kontaktovat mailem (anna.ksirova@gmail.com) nebo telefonicky (736 776 650).

 

Kontakt

Kurzy vázání šátků pro miminka a děti Humpolecká 507/11, Liberec
736 776 650 anna.ksirova@gmail.com