Reference

Pokud jste se zúčastnili kurzu vázání a máte chuť podělit se o své zkušenosti se mnou i s ostatními, budu moc ráda. Využijte k tomu formulář (najdete ho na konci této stránky) nebo můj email (anna.ksirova@gmail.com). Za Vaše dojmy děkuji, pomáhají mi v mé práci!

--

Eliška (listopad 2016): S Aničkou jsme strávili velmi příjemné odpoledne. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, které byly doplněny zkušenostmi z praxe. Také mi Anička vyvrátila některé polopravdy od strýčka Googla :-) Kurz byl skvělý také pro to, že Anička navodila naprosto přirozenou atmosféru. Získala jsem jistotu a odvahu, že vázání šátku zvládnu i já ...a možná zkusím i to pletení :-) Děkuji.

Lenka (červenec 2016): Kurz se si moc líbil. Bylo to velmi pohodové a příjemné setkání nejen o nošení. Anička mě uklidnila, že ne vše musí být dle hodin a tabulek a vyhrabala ve mně hodně skrytou mateřskou intuici.Kurz mohu jen doporučit. Synovi se v šátku velmi líbí a kočár toleruje pouze s velkou nevolí:-)

Lenka (srpen 2016): Moc Aničce děkuji za příjemné popovídání a ukázání, jak nosit malého v šátku. Áďa si teprve zvyká, ale líbí se mu to čím dál víc. Z Aničky výkladu jsem se dozvěděla vše, co jsem potřebovala a už po prvních několika uvázáních jsem se cítila mnohem jistější a sebevědomější a i Áďa to poznal. Ze samostudia z internetu nebo jiných návodů bych tohoto pocitu určitě nedosáhla. Ještě jednou moc děkuji.

Zuzana (srpen 2016): Anicce velmi děkuji za úžasnou podporu v době paniky z novorozeňátka. Svým přístupem mi dodala tolik odvahy, ze jsem se přestala bát toho malého tělíčka a uvazat ho do šátku jsem zvládla a i víc se seznámit s Ondráškem. První couraní v šatku máme úspěšně za sebou a neumím si už představit dát Ondru do kočárku. Ještě jjednou děkuji za slova, která jsem jako nervozni mamka potřebovala nejvíc slyšet.

Andrea (březen 2016): Kurz vázání šátku se nám s Marečkem moc líbil. Dlouhou dobu jsem se rozmýšlela, jaký typ nošení zvolit. Od většiny maminek mi bylo doporučeno nošení v šátku. Strašně jsem se bála, ale díky kurzu Aničky jsem strach překonala a jsem velmi ráda, protože nám to s Marečkem velmi usnadnilo život a práci. Malý se moc rád nosí a spinká v šátku já si zas můžu dělat věci, které potřebuji a za to jsme vděční Aničce. Moc děkujeme. :)

Petra (únor 2016): Aničko, moc děkuji za 2 hodinky plné informací, tipů a rad- kurz naprosto splnil mé očekávání a už se těším, až se malý narodí a budu moci nosit. Ocenila jsem i příjemné prostředí a malý kolektiv, tj.možnost zeptat se na cokoliv :o-))

Míša (únor 2016): Únorový kurz vázání na břicho mi dal přesně to, po čem jsem toužila :-) Kontrolu úvazu, super tipy jak šátek rozložit tak, aby nebolela záda a ujištění, že to, co dělám, dělám správně. S Eliškou i taťkou jsme již vyrazili do terénu a neskutečně si libovali, jak je príma se po dlouhé době projít lesem - protože kočárek je pro milovníky přírody bohužel leckdy limitující. Malá si div hlavu neukroutila, jak ji vše zajímalo. Však z kočárku toho jako nesedící moc nevidí. Děkujeme, kurz byl pro nás přínosný a těším se, až se shledáme znovu při vázání na záda.

Petra (leden 2016): Moc děkuji za příjemné odpoledne, při kterém jsem se naučila dva úvazy na záda a ještě jeden vázací bonus :) Taky jsou moc užitečné doplňující videa po kurzu. Vím, že se některé maminky učí vázat jen z videí na internetu, ale konkrétní rady, vychytávky a zkušenosti Aničky jsou k nezaplacení a ušetří hodně času.

Tereza (leden 2016): Jsem moc ráda, že jsem si vybrala zrovna kurz u paní Aničky Kšírové. Empatická, chápavá, přátelská a odborně informovaná žena, která nenásilným a příjemným způsobem dokáže předat nejen informace, ale poskytnout především podporu a pochopení. Na individuální konzultaci/kurzu oceňuji hlavně možnost sdílení a otevření. Myslím, že pro většinu žen je důležité mít možnost otevřeně hovořit o svých obavách i potřebách, aniž by se bála, že ji někdo bude soudit. Pro mě tedy bylo velmi důležuité pochopení od paní Aničky.

Jsem ráda a moc děkuju za podporu ohledně kojení. Bylo to přesně "to", co jsem potřebovala. Žádné instrukce typu - "musíte dělat to a ono". Ale nějakým způsobem se paní Aničce podařilo poskytnout mi to, co jsem potřebovala k tomu, abych začala věřit, že kojení může fungovat na docela přirozených principech. Vše mi zapadlo do toho "mého" konceptu a přístupu. 

Celé setkání bylo v duchu pohody a klidu. 

Dvě hodiny povídání si s paní Aničkou a já mám pocit, že jsem nalezla vnitřní klid ohledně kojení. A za to moc děkuji. 

A také děkuji za zaslané materiály. 

Veronika (prosinec 2015): Kurz splnil všechna má očekávání, byly zodpovězeny všechny mé dotazy a ještě to bylo velmi příjemné setkání, výměna zkušeností..., těším se, až vyzkouším nošení v praxi. Líbí se mi Aniččin přístup, nic nenutí, je tolerantní k různým názorům. A velmi oceňuji pomoc a rady následné...

Míša (prosinec 2015): Vše co bych chtěla napsat, bylo již napsáno. Anička, na moji žádost zareagovala obratem a hned jsme si domluvily termín. Byla velice příjemná a ochotná mi vše ukázat. Velice profesionální přístup, ale zároveň velmi přátelský. Hlavně vím a cítím, že se na Aničku mohu vždy obrátit pro radu. Všem co uvažují o šátkováni vřele doporučuji. 

JanaPři hodnocení kurzu i lektorky Anicky nejde použit nic než superlativy. Na idividuální kurz u nas doma přijela během par dni,připravena byla dokonale, uklidnila mne stran ohroženi vývoje patere miminka. Jako velké plus hodnotim i to,ze veskere informace mela Anička dobře podlozene . Naučila mne perfektní vertikální úvaz,při němž děťátko na rozdíl od kolébky nechropti a navic se snadno váže. Takto pozitivní dojem na mne udělala i pres to,ze jsem byla předem spise skeptická ke své schopnosti satkovat. S dcerkou jsem satkovani vzdala jako slozite,a nosila ji az později v manduce. Po narozeni synka vyvstala nutnost mít obe ruce volné pro batole. Jenže v manduce by čerstvé miminko nebylo dost stabilní,v kolébce zas Tomášek chroptel.. Anička nas svým přístupem a znalostmi zachránila:-) Toto schválně píšu s delším časovým odstupem od kurzu.Satkuji denně,obe děti i já jsme spokojení,chodime ven,vencime psa,dělám tak i domácí prace..a hlavne žádné z děti nezanedbavam! Vřele vám ostatnim satkovani a především jeho lektorku Aničku doporučuji.

Kačka (září 2015)Jsem mooc rada.ze jsem si vybrala Anicku jako lektorku kurzu vladla pratelska.pohodova nalada pri ktere jsem se dozvedela vse potrebne k tomu,ze nedelame nic spatneho nasemu drobecku co se tyce fyziologickeho i psychickeho vyvoje!vsechny dotazy mi byli zodpovezeny navic i prakticky ukazany.Velka spokojenost a mohu jen doporucit!!!!

Katka (září 2015)Povídání se mi moc líbilo....ani tomu snad nemůžu říkat kurs, protože na mě to spíš působilo jako milé povídání s přáteli, při kterém jsem se dozvěděla spoustu informací a můj strach ze složitosti nošení a vázání šátků se rozplynul. Děkuji Aničce za vše a určitě můžu doporučit všem maminkám, které nad šátkováním uvažují a nejsou si jisté, jestli je to to pravé!

Šárka (srpen 2015): I pro mě bylo příjemné, že moje žádost po kurzu, byla tak rychle 
vyslyšena. V malé skupince vzniklo přirozené a bezprostřední prostředí 
pro předávání informací, jsem ráda za ty praktické (vázání), a zároveň 
velmi za ty teoretické(člověk-nošenec, prvopřisátí...) - ty beru pro sebe 
jako podporu, že být v tělesném kontaktu s miminkem a nechat ho 
uspokojovat jeho potřeby s důvěrou a ne s obavou, že budu mít doma 
nenasytného tyrana bez režimu.Díky za kurzík a za možnost podpory 
až nastane praxe!

Vlasta (srpen 2015): Za kurz moc děkuji a určitě mohu Aničku jako lektorku doporučit. Líbilo se mi, že velmi flexibilně zareagovala na poptávku kurzu a zrealizovala ho v podstatě obratem pro tři frekventanty. Sympatické mi bylo, že nám nic "necpala" a snažila se reagovat na naše nastavení a potřeby.
Já jsem absolvovala kurz jako těhotná, takže ještě neumím zhodnotit, jak moc se mi šátkování podaří uvést do praxe. Nicméně se těším na to, až to nastane :)

 Veronika (srpen 2015): Ahoj Aničko, ja som čakala že kurz bude príjemný a tak aj bolo. Bol to profesionálny výkon z tvojej strany ale zároveň to nebolo nijak strojené a ani príliš formálne, tak akurát. Mohli sme sa cítiť dobre aj keď naše deti práve nespolupracovali a mali s časom iné plány (papanie, kakanie atd.). Mala si pre nás dostatok času. A ešte sa mi páčili oriešky v miske - lebo som za tie dve hodiny vyhladla a celkom mi chutili ;).  A dopad na môj život má kurz tiež veľký. Po dome šátek používam často - na uspávanie takmer vždy. Na von si počkám na ten kratší, ale bola som už aj s týmto.

Bára (srpen 2015): Aničku mohu jen a jen doporučit :-) Získala jsem mnoho důležitých informací a hlavně potřebnou jistotu ve vázání. Bylo pro mě důležité vědět, že nedělám nikde chybu. Ještě jednou děkuji za pěkné odpoledne.

Iva (srpen 2015): Kurz se mi líbil, celkově to bylo moc milé a byla jsem ráda, že je více takových lidí, kteří mají stejný názor jako já a to je, že děťátko má být co nejvíce s matkou a ne někde odložené a plačící s tou nesmyslnou myšlenkou, jak razí někteří naši rodiče či prarodiče, že si musí "zvykat", aby nebylo "rozmazlené". Líbilo se mi, že si mohu vyzkoušet šátky různé velikosti, abych věděla, jaký zakoupit a také je mnohem lepší, když vázání ukáže někdo osobně. Sledovat to pouze na videu nebylo úplně ono a člověk se i cítí jistější, když má nad sebou zkušené oko :) Nenapadá mě vůbec nic, co by se mi nelíbilo. Takže za mě super. 

Lucie (červenec 2015): Milá Aničko, moc děkuji za odkazy a přijetí do podpůrné skupinky. Ty 2 hodiny strávené u Vás byly moc příjemné a užila jsem si to. Měla jsem strach, že jsem nešika a bude mi trvat než se to naučím, ale je to supr, skvěle praktické a jednoduché. Doma jsme hned druhý den ukazovaly tatínkovi a taky byl nadšen, dokonce si zkusil uvázat i tu naši velkou slečnu a moc se u toho nasmáli :-) Myslím, že se nakonec budem o nošení v šátku hádat :-) Už se těším až si to vyzkouším na našem miminku až k nám zavítá a jsem ráda, že jsem připravená. Ještě jednou díky za vše, co děláte! Moc ráda využiju Vašich rad a pomoci, když budu potřebovat něco ohledně nošení nebo kojení.

Martina (červenec 2015): kurz u Aničky jsme zvládly s naší 5týdenní holčičkou. Kurz se mi moc líbil, hlavně osobní přístup v malé skupince v příjemném prostředí. šátek pořídím obratem a už se těším na "navázání" :-) 

Libuše (červenec 2015): Kurz se mi moc líbil, taktéž oceňuji milý a vštřícný přístup při učení vázácí techniky a zodpovídání mých všetečných dotazů. S každým dnem nám jde vázání lépe a odměnou a mou obrovskou radostí pak je, když dítko v šátku usne a krásně si hoví na mé hrudi.

Pavla a Anetka (jaro - léto 2015): Aničku jsme poznaly, když byly Anetce necelé 3 týdny ;), Anička za námi dorazila až domů a vše nám ukázala, vysvětlila a ještě navíc půjčila šátek než nám dorazil vlastní. Navíc pohladila po duši slovem a uklidnila matku prvorodičku, což mi tehdy moc pomohlo. A ještě zapůjčila zcela nezištně moudré knihy o přirozenosti nošení a kontaktního rodičovství. Ve 3 měsících jsme dorazily my za Aničkou na kurzík vázání na záda a opět to byl velmi příjemně strávený čas. Těšíme se na další kurzík nebo setkání a Aničku vřele doporučujeme :)

Markéta (červenec 2015): S mojí šestitýdenní dcerkou Lindou jsme absolvovaly kurz šátkování u nás doma. Chtěla bych tímto Aničce poděkovat nejen za naučení techniky, zodpovězení všech dotazů, ale i za pomoc s výběrem šátku. Super byla také možnost půjčit si šátek. Teď už jen čekáme až dorazí náš šátek a můžeme vesele nosit, Lindě se to moc líbí.

Kateřina (červen 2015): Po kurzu jsem sebevědomější. Šátek uvážu rychleji a některé předsudky a obavy jsou rozehnány... Miminko je spokojené a já si nošení teď užívám a neberu to jen jako nutnost.

Lucie (červen 2015): Mockrát děkuji za bezva kurz i odkazy! Zde několik mých postřehů: Obrovsky se mi ulevilo, že nemusím vázat kolébku. Měla jsem z ní opravdu špatný pocit a s předchozí dcerou Aničkou jsem proto šátek velmi rychle zavrhla a vyměnila za manducu. Jsem moc ráda, že jsem se teď k šátku vrátila. Poprvé v životě jsem pochopila úvaz hned napoprvé a byla schopná ho bez pomoci videa a zrcadla a nápovědy doma uvázat. Jupí - v mém případě je to snad ta nejlepší zpětná vazba, nejsem moc trpělivá a když mi něco nejde, tak to rychle vzdám. Jinak se mi daří vázat šátek čím dál lépe - hlavně z hlediska utahování. Agátka je v šátku moc spokojená a i já si užívám naší blízkost. 

Zdena (červen 2015): Díky za perfektní individuální kurz. Je to teprve pár dní zpátky a už miminko vesele nosím doma i venku, zkouším i kojení v šátku, a moc si nošení pochvaluji. Oceňuji zodpovězené dotazy a nejasnosti nejen ohledně nošení, a také povzbuzení, které jsem potřebovala po mých neúspěšných pokusech uvázat miminko do šátku.

Romana a Tonička (květen 2015): Je to přesně týden,co jsem začala šátkovat a je to naprosto dokonalé.Moc děkuji Aničce za milý a přátelský přístup.přišátkované jsem obě moc spokojené :-)

Irena F. (květen 2015)Kurz vazani satku u pani Anicky ma neocenitelny vyznam nejen proto, ze se dozvite techniku vazani deti do satku, ale predevsim proto, ze ziskate jistotu v tom, ze noseni detem dela dobre. Kdo mel slozitejsi zacatek, jako my, asi ma podobnou zkusenost se zapadni medicinou, ktera vertikalni noseni deti v podstate zakazuje. Na kurzu se dozvite dalsi pohled na vec, predevsim to, ze noseni deti podporuje spojeni mezi matkou a ditetem. A toto pouto ma tak silne lecebne ucinky, ze ani zapadni medicina nema silu ho ignorovat - coz musi byt pro doktory frustrujici, protoze jde o vec, kterou neumeji zmerit :D

Liana (květen 2015): Dobrý den všem, kurz šátkování jsme s Aničkou pořádali individuálně u nás doma.Moje osmimesíční holčička přes den moc nespala.Hned u prvního úvazu, který jsem jen chtěla vyzkoušet, mi usnula a spala skoro dvě hodiny:-) To i značí to,že mi bylo vše perfektně ukázáno a hlavně vysvětleno. Jsem moc ráda,že jsem tento kurz absolvovala a že mám opět dvě ruce:-D Aničce moc děkuji a maminkám tento kurz doporučuji, miminkum šátkování prospívá a maminkám také:-) Děkuji

Lucie (duben 2015)Aničko moc bych Vám chtěla poděkovat, kurz byl opravdu skvělý a už se moc těším, až se nám ten cvrček narodí a já budu moci taky vázat a mít ho vždy u sebe! Děkuji a ať se Vám daří!

Marie (duben 2015): Dobrý den Anicko, jsem moc rada,ze jsme s moji dcerou podstoupili kurz vázání.Tím, ze i mala nechce byt v kočárku, tak jsme byli odkázáni na manžela a nyní mi to nošení dává opět určitou svobodu. Je to bezva :-) rada jsem si s Vámi popovidala. Moc Vám děkuji :-) 

Eva (březen 2015): Moc děkuji za příjemně strávené odpoledne! Odcházela jsem s dobrou náladou a vypůjčeným šátkem. Hned doma jsme uvázali a určitě u toho zůstaneme. Protože pocit mít své miminko takhle u sebe je k nezaplacení. Moc ráda kurz doporučím i ostatním maminkám! Díky za cenné rady a přátelský a individuální přístup.

Veronika a Markétka (březen 2015): Sice se budu asi opakovat, jako všichni v předešlých referencí ale kurz můžu vřele doporučit. Dozvěděla jsem se zajímavé informace k přemýšlení. A šatkování jsem naprosto propadla. Malá je moc spokojená.Milý a vstřícný přístup a hlavně podané informace od Aničky mě utvrdil v tom, že dělám dobrou věc a nošení je správná a přirozená volba.

Lenka (únor 2015): Na začátku jsem o nošení v šátku toho moc nevěděla, ale chtěla jsem to vyzkoušet. Kurz pořádaný Aničkou byl skvělá volba. Anička zodpověděla všechny mé začátečnické dotazy, poradila s výběrem šátku, naučila vázat základ a půjčila mi i šátek domů, abychom mohli trénovat a vyzkoušet, jestli se to bude malému líbit. Když mi malý v šátku prvně usnul, bylo rozhodnuto. Aničko, moc děkujeme a budeme se těšit na nějaký pokračovací kurz :-)

Renata (březen 2015): Pokud se chystáte naučit nosit mimča v šátku a hledáte někoho kdo by vás to naučil, tak za sebe vřele doporučuji Aničku! Nejen, že dokáže skvěle naučit vázat šátek, ale během kurzů vás zasvětí do celkové pohody a vysvětlí i mnoho dalších rad, které jsou k nošení skoro nezbytné. Z kurzu jsem odcházela spokojená nejen já, ale hlavně mé mimčo, které si šátkování zamilovalo již od první chvíle ♡ Anička je velmi milá, vstřícná, zkušená a hlavně dokáže přistupovat ke každému individuálně dle jeho potřeb. Za sebe mohu jen doporučit!

Dita a Adam (březen 2015): Ahoj milá Aničko,tvůj kurz pro nás pro nás moc příjemný a velmi inspirující. Moc děkujeme za spoustu tipů a zkušeností. Málo kdy se setkáváme s lidmi, kteří nás podporují v přirozené péči o dítě, takže jste nám moc příjemně dobili baterky :-) Děkujeme za hezký kopanec do života a doufáme, že se v budoucnu uvidíme v kurzu pro pokročilé.

Zuzka (březen 2015): Děkuji za příjemné odpoledne, kurz se mi moc líbil, rozhodně splnil mé očekávání - už vím jak mimi "uvázat" a získala jsem i přehled o nabídce šátků. Délka teorie i praxe byly v kurzu dobře vyrovnané a líbil se mi Tvůj individuální přístup. Na nošení se už teď moc těším :-).

Marie (únor 2015): Kurz byl pro mě moc příjemný a užitečný. Dodal mi nosící sebevědomí a poskytl i spoustu souvisejících informací. Jsem v sedmém měsíci a už se moc těším, až budu druhého malého nosit. Mám v sobě velké odhodlání pustit se do toho co nejdříve a nenechat se již tentokrát odradit případnými počátečními nezdary. Moc díky také za podporu a možnost dalšího kontaktu.

Madla (leden 2015): Kurz šátkování s Aničkou byl úžasný. Anička je velmi milá a vstřícná, vše trpělivě vysvětlí a ukáže. O šátkování dokáže předat spoustu zajímavých a inspirativních informací. Jsem moc ráda, že jsem její kurz absolvovala, díky ní se vázání šátku nebojím a nosím každý den :)

Lenka (leden 2015): Váš kurz mi úplně vyhovoval už tím, že byl u nás doma a v klidu jsem si mohla vše vyzkoušet, na cokoliv se zeptat a rovnou jste mi tu nechala šátek k dispozici. Nemám vůbec žádné výhrady, spíš naopak a určitě Vás doporučím dál :-)

Radka (leden 2015): Aničko,mockrát děkujeme že jsi nás do šátkování zasvětila. Kurz od Tebe byl skvělý. Včera jsme zase zkoušeli doma a dnes už byli i na procházce. Ještě jednou děkujeme a díky za odkazy. 

Petra (01/2015)Absolvovali jsme s přítelem soukromý kurzík přímo u nás doma, což bylo moc příjemné a pohodlné. Vázat jsem nejdřív zkoušela sama podle návodu, který byl přiložený k šátku, ale naší Terezce se v šátku nelíbilo. Anička nám na kurzíku doporučila úplně jiný úvaz, který nás také pečlivě naučila a přidala ještě spoustu praktických vychytávek (kde za co zatáhnout, jak vyndat mimčo z šátku v lese a šátek neušpinit atd.). Co je ale nejdůležitější, že je Terezka v šátku spokojená a my taky :) Děkujeme za vřelý přístup a kurzík určitě doporučujeme. 

Darina (prosinec 2014)S Aničkou jsem se domluvila, že k nám přijde asi v půlce šestinedělí, což bylo supr - s miminkem jsem nikam nemusela a zároveň jsem si kromě teoretické přípravy, když Matýsek spal, všechno pak vyzkoušela i naostro s mimčem. Dokonce jsme vyzkoušeli i kojení v šátku, které od té doby pravidelně praktikujeme. Když Matýsek nemůže usnout, šupnu ho do šátku, dám mu prso a když po chvilce zabere, vytáhnu ho výš a šátek pak ještě pořádně dotáhnu. Docela se nám to osvědčilo :) Anička byla moc milá, zodpověděla všechny mé začátečnické dotazy a hlavně mě podpořila - co se týče důvěry v samu sebe a mé vázací schopnosti i prospěšnosti nošení obecně. Určitě doporučuju :)

Adéla (září 2014): Jsem moc ráda, že jsem se toho kurzu u Tebe zúčastnila a šátek si pořídila. Je to úžasný pocit mít mimčo takhle „přivázané“ na sobě:) A navíc i praktické.


Nikola a Kája: Kurz mě dodal pozitivní energii a odvahu, že se vázat naučím i já :) Mile strávený čas a moc doporučuji!

Yveta: Z kurzu jsem byla nadšená a nemám mu co vytknout. Dle mého názoru jste k nám byla maximálně pozorná a vstřícná. Poskytla jste mi nové podněty k zamyšlení a mimo jiné i inspiraci do dalších činností (pletení,...). Líbí se mi, že pořádáte různá setkání maminek (a miminek:).

Reference

Budu velmi ráda, pokud mi napíšete své dojmy z kurzu - co Vám přinesl, co se Vám líbilo, co byste potřebovali jinak. Za Vaši zpětnou vazbu děkuji.

Kontakt

Kurzy vázání šátků pro miminka a děti Humpolecká 507/11, Liberec
736 776 650 anna.ksirova@gmail.com